seriale online

"Mgła" bez kontynuacji - sieć Spike potwierdza!

The Mist (2017)

The Mist online

Amerykańska sieć telewizyjna Spike potwierdziła kasację telewizyjnej adaptacji prozy Stephena Kinga. „Mgła” emitowana od kwietnia do sierpnia tego roku, kończy się zanim tak na prawdę się zaczęła – po pierwszym sezonie.

Powodem jest niewystarczająca oglądalność produkcji. Mówi się również o tym, że „Mgła” była pozostałością po dawnej polityce wytwórni, która w przyszłości ma przebrandować się na Paramount Network, a która ma kłaść nacisk na tworzenie oryginalnych scenariuszy, a w konsekwecji – oryginalnych serii.

W serialu wystąpili tacy aktorzy jak Morgan Spector, Gus Birney, Danica Curcic, Okezie Morro, Luke Cosgrove, Darren Pettie oraz gwiazda „Wikingów” - Alyssa Sutherland.

Serial jest drugim podejściem do adaptacji powieści Kinga o tym samym tytule. Pierwszą był film „Mgła” z 2007 roku. Fabuła opowiada o tajemniczej mgle, która spowija miasteczko w amerykańskim stanie Main, przynosząc ze sobą strach przed nieznanym, przerażające istoty oraz pytania dotyczące człowieczeństwa w obliczu zagrożenia.

Kolejnymi zapowiadanymi produkcjami Spike/Paramount Network są: “American Woman”, “Heathers” i “Waco”.